Społeczna koncepcja przedłużenia al. Włókniarzy

Agnieszka Magnuszewska (Dziennik Łódzki)


Skrzyżowanie Włókniarzy z projektowaną ul. Sianokosy (© materiały prasowe)


Przedłużenie al. Włókniarzy do planowanej drogi S14 wciąż budzi sporo emocji. Początek prac zaplanowano na 2014 r., ale nie wybrano jeszcze przebiegu drogi. Rozwiązania proponowane przez firmę Major, nie spotykają się z akceptacją mieszkańców Radogoszcza. Dlatego ogłoszono przetarg na opracowanie koncepcji zgodnie z wytycznymi "społeczników".

Ogólny zarys przebiegu nowej Włókniarzy znany jest od końca ubiegłego roku. Zaczynałaby się ona przy rondzie Biłyka i biegła w stronę torów przy ul. 11 Listopada. Dalszy jej odcinek ma stanowić nowa ul. Brukowa, która przejdzie nad torami estakadą i pod ul. Sianokosy. 

Propozycje firmy Major spotkały się z największym sprzeciwem ze strony mieszkańców ul. 11 Listopada. Związało się nawet Stowarzyszenie "Droga Łódź", które proponuje inny, społeczny wariant drogi.

Zakłada on poprowadzenie nowej al. Włókniarzy w śladzie ul. św. Teresy, a nie wzdłuż ul. 11 Listopada. 

- Trasa przebiegu dojazdu do węzła "Łódź-Północ" na drodze ekspresowej S14 została zgłoszona przez Stowarzyszenie "Droga Łódź" po konsultacjach społecznych dotyczących przebiegu dojazdu według koncepcji opracowanej przez firmę Major - wyjaśnia Anna Aleksandrowicz z biura prasowego Zarządu Dróg i Transportu. - Dla potrzeb przeprowadzenia analizy porównawczej obu wariantów wystąpiła konieczność opracowania koncepcji przebiegu drogi według wariantu społecznego. Dokumentacja projektowa koncepcji opracowanej przez firmę Major jest dalej procedowana. 

Społeczna koncepcja ma być gotowa do 30 listopada. Jednak dopiero we wtorek zostaną otwarte oferty w przetargu na wykonanie tej dokumentacji.